Sabaton kręcił w Forcie Gerharda teledysk do najnowszej piosenki

To jeden z najpopularniejszych zespołów z pogranicza power i heavy metalu w Europie. Większość jego utworów związanych jest z historią – te najsłynniejsze w Polsce piosenki dotyczą bitwy pod Wizną (40:1)  i Powstania Warszawskiego. Zdjęcia do teledysku Fields od Verdun kręcił w Forcie Gerharda w Świnoujściu.


Najsłynniejszy skandynawski zespół  hardrockowy Sabaton przez kilka dni kręcił  w Świnoujściu, w Forcie Gerharda teledysk do swojego najnowszego albumu. Tym razem o pierwszej wojnie światowej.Aranżacja fortowego placu na bitewne pobojowisko trwała kilka dni.

Zdjęcia realizowano na jednym z fortowych placów, który zamienił się  w pole bitwy z czasów I wojny światowej. W rytm epickiego utworu, którego treść i ścieżka dźwiękowa do czasu premiery była ściśle strzeżoną tajemnicą – prusacy starli się z francuskimi żołnierzami. Były wybuchy, efekty specjalne  i wyjątkowa muzyka w wykonaniu Sabatonu.


– Członkom zespołu bardzo spodobał się fort – opowiada Marcin Ossowski- Byli zaskoczeni ilością eksponatów, a na pamiątkę przekazali nam kilka pamiątek, które wkrótce przekażemy na cele charytatywne. To bardzo mili i kontaktowi artyści, których możemy zaliczyć do nowych przyjaciół Świnoujścia i fortu.

 

Warto dodać, że plan filmowy Sabatonu to nie pierwsza tego typu realizacja w świnoujskich obiektach – w Forcie Gerharda  i Podziemnym Mieście realizowano zdjęcia do polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i filmów fabularnych.


Link do teledysku Fields of Verdun poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=xP8G-LwWNn0


SABATON - Fields of Verdun (Official Music Video)

Autor: Sabaton
Czas: 4:10
Data dodania: 05.08.2019
YouTube