Pneumatyczna makieta czołgu T-72

Nasze marzenie o własnym czołgu zostało spełnione! Za kilka dni jedną z dróg prowadzących do Podziemnego Miasta „bronić” będzie czołg T-72!


Dzięki naszemu kochanemu Dowódcy, od wczoraj nasza historyczna jednostka wojskowa wyposażona jest w czołg T-72! Od oryginału różni się kilkoma niewielkimi szczegółami między innymi tym, że czołg jest …. gumowy (nie metalowy) .Pneumatyczna Makieta Czołgu T-72 to prawdziwy unikat. Wyprodukowano ją w Stomilu ( w Grudziądzu) w krótkiej eksperymentalnej serii (kilka sztuk) w latach 80-tych XX wieku. Pierwotnie planowano produkcję 58 takich makiet (pułku czołgów), ale pomysł zarzucono.


Makieta na zdjęciu jest nie kompletna i ma kilka „zepsutych” komponentów. Lufa jest miękka , wieża czołgowa nie ma specjalnej podpory. Dlatego za kilka dni czołg trafi do wulkanizatora, który szykuje już specjalna wannę by gumowy potwór w końcu stał się sztywny i twardy.


Warto dodać, że poza elementami które nadmuchiwano makieta była przykrywana specjalnymi maskami z folią termiczną, a w środku ustawiano podgrzewacze – emitory ciepła

 

YouTube