Fort Gerharda i Podziemne Miasto największymi atrakcjami miasta

Według wyników badań turystyki, wykonanych w 2018 roku na zlecenie Miasta Świnoujście, największymi atrakcjami Świnoujścia zostały Fort Gerharda oraz Podziemne Miasto! Na podium znalazła się również Latarnia Morska oraz falochrony.


Świnoujski samorząd opublikował wyniki badań ruchu turystycznego w 2018 roku, które na zalecenie miasta wykonała firma Grupa BST z Katowic.


Opracowanie jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla każdego, kto interesuje się gospodarką naszego miasta. W raporcie końcowym, który powstał w wyniku kilkumiesięcznych badań, dokonano analizy wielu aspektów związanych z gospodarką turystyczną. Ilości miejsc noclegowych, poziomu lokalnych atrakcji, charakterystyki gości krajowych i zagranicznych. Dokonano nawet próby oceny jakości turystycznej Świnoujścia.


Firma wykonująca zlecenia dokonała także analizy SWOT – dzięki której zebrano dane z raportu w zwięzłym, tabelarycznym podsumowaniu.

Podczas badania prowadzonego w 2018 roku zrealizowano łącznie 2213 wywiadów kwestionariuszowych z osobami odwiedzającymi  Świnoujście. W dokumencie końcowym czytamy:


„Z deklaracji przedstawicieli podmiotów gospodarczych wynika, że najpopularniejszą atrakcją wśród gości jest Fort Gerharda wraz z Podziemnym Miastem/Baterią Vineta (59,5%). Ich zdaniem dużą popularnością cieszą się także następujące atrakcje: Latarnia Morska (41,0%), Falochrony (37,0%) oraz Fort Anioła (33,5%).”


Dziękujemy za zaufanie, którym zostaliśmy obdarowani! Robimy wszystko aby co roku prezentować nasze obiekty z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem.


Jeszcze raz dziękujemy!

Załoga Fortu Gerharda oraz Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin

YouTube